ALUSTAVA / PRELIMINARY !!! 01.05.2022
rev
SISU-Classic Race Botniaring 27.-29.5.2022
PERJANTAI LAUANTAI SUNNUNTAI
FRIDAY SATURDAY SUNDAY
AIKATAULU - TIMETABLE HARJOITUKSET AIKA-AJOT WARM-UP
FREE PRACTICE QUALIFYIN PRACTICE
CLASS 10 PARAD, Regularity race / Tasanopeusajo 10:00-10:20 9:00-9:15 no time 9:00-9:10 no time
CLASS 1, 2, 2B, 3 Pre-48, 175, 50, 250 10:25-10:45 9:20-9:40 9:15-9:25
CLASS 4, 7B 350, Forgotten era <250 10:50-11:10 9:45-10:05 9:30-9:40
CLASS 5 500 11:15-11:35 10:10-10:30 9:45-9:55
CLASS 12, 14 GP, Supersport 11:40-12:00 10:35-10:55 10:00-10:10
CLASS 7C1, 7C2, 9 Formula 1, Formula 2, Super Mono 12:05-12:25 11:00-11:20 10:15-10:25
CLASS 6, 7A 750, Fotgotten era 250< 12:30-12:50 11:25-11:45 10:30-10:40
CLASS 13 Classic Superbike, 12:55-13:15 11:50-12:10 10:45-10:55
CLASS 8ABCD Sivuvaunut, Sidecars 13:20-13:40 12:15-12:35 11:00-11:10
BREAK BREAK
CLASS 10 PARAD, Regularity race / Tasanopeusajo 14:30-14:50 13:30 8 LAPS 12:00 8 LAPS
CLASS 1, 2, 2B, 3 Pre-48, 175, 50, 250 14:55-15:15 14:00 8 LAPS 12:30 8 LAPS
CLASS 4, 7B 350, Forgotten era <250 15:20-15:40 14:30 10 LAPS 13:00 10 LAPS
CLASS 5 500 15:45-16:05 15:05 10 LAPS 13:35 10 LAPS
CLASS 12, 14 GP, Supersport 16:10-16:30 15:40 10 LAPS 14:10 10 LAPS
CLASS 7C1, 7C2, 9 Formula 1, Formula 2, Super Mono 16:35-16.55 16:15 10 LAPS 14:45 10 LAPS
CLASS 6, 7A 750, Fotgotten era 250< 17:00-17:20 16:50 10 LAPS 15:20 10 LAPS
CLASS 13 Classic Superbike, 17:25-17:45 17:25 10 LAPS 15:55 10 LAPS
CLASS 8ABCD Sivuvaunut, Sidecars 17:50-18:10 18:00 8 LAPS 16:30 8 LAPS
Kuljettajakokous perjantai / Driver meeting Friday 19:00
Katsastus perjantaina 12 - 20, lauantaina 8:30 - , sunnuntaina 9:00 -
Technical control Friday 12 - 20, Saturday 8:30 - , Sunday 9:00 -
Lyhyt rata 2618m / classic short track 2618m